نگرش های منفی نسبت به مادرزن

✅نگرش های منفی نسبت به مادر زن

⏪ متاسفانه در جامعه ما تصورهای منفی در مورد مادر زن وجود دارد و این امر باعث شده گاه آنقدر شدید بشود که گویی این دو دشمن یکدیگر هستند . دراین موارد عروس از تیرگی روابط همسر و مادر خود نگران می شود.
گاه در دوران نامزدی یا عقد یا پس از ازدواج داماد با همسر خود بد رفتاری می کند و او نیز گاها وقتی با روحیه خراب به خانه پدری برود و مادر و پدر جویای حال او می شوند معمولا عروس در اوایل سکوت می کند اما والدین متوجه اند که اتفاقی افتاده و علت آن بد رفتاری داماد است. در نهایت مادر عروس چون از لحاظ عاطفی قوی تر است وارد عمل می شود و گاه صریحا داماد را بخاطر رفتارهایش سرزنش می کند و از همین جا روابط آنها تیره می شود در نهایت به داماد توصیه می شود با عروس خود خوش رفتار باشد تا از این حس بدبینی در مادر زن جلوگیری شود و شکایتی همسرش به نزد مادر خود نبرد .

سعی کنید که با صبر وشکیبایی و ملایم مشکلات خود را با حرف و گفتگوی موثر حل کنید و به❗️هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مسائل خود را با خانواده ها در میان نگذارید .
ابتدا خودتان سعی کنید با زمان دادن بهم و بالا بردن آستانه تحمل خویش و اگاهی به اینکه هر دو نفر مصون ازاشتباه نیستند به یکدیگر زمان بدهید و اجازه تجزیه و تحلیل مسائل را بهم بدهند و هر زمانی هر کسی متوجه اشتباه خود شد سعی در عذر خواهی و اصلاح رفتار غلط خود داشته باشد. اگر باز بعد از مدتی نتوانستید مشکلات را در آرامش حل کنید حتما قبل از بحرانی شدن مساله به مشاور خود مراجعه کنید و مشورت بگیرید.

No Comments

Post A Comment